Wykształcenie
Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z wynikiem bardzo dobrym na dwóch specjalizacjach: psychologia kliniczna dziecka i człowieka dorosłego oraz psychologia ekonomiczna. Umiejętności psychoterapeuty zdobyłam, będąc słuchaczem czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CBT w Warszawie rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej, którego jestem członkiem. Należę również do Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.
Podczas studiów brałam udział w programie wymiany studenckiej Sokrates Erasmus. Dzięki półrocznemu pobytowi w Niemczech na Uniwersytecie Bielefeld zdobyłam cenną wiedzę, którą również wykorzystuję w mojej pracy psychoterapeutycznej.
Posiadam także kwalifikacje pedagogiczne do prowadzenia warsztatów i szkoleń. Dbam o to, by nieustannie poszerzać i ubogacać swój warsztat, uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach i wykładach.
Doświadczenie zawodowe
Swoją przygodę zawodową zaczęłam od pracy w miejskim przedszkolu integracyjnym. Przybliżyła mi ona wiedzę zdobytą na studiach. Pracę z dziećmi kontynuowałam w Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Ośrodkowego Układu Nerwowego, gdzie zajmowałam się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z problemami neuropsychologicznymi. To doświadczenie nauczyło mnie m.in. należytej uwagi i wyczucia w podejściu do osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne wykorzystywałam, pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a także w szkołach (podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej).
Terapią człowieka dorosłego zajmuję się w Poradni Zdrowia Psychicznego. Doświadczenie pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej nauczyło mnie, jak pomagać ludziom w kryzysie, po stracie osób bliskich, po nagłych wypadkach, borykającym się z różnymi formami przemocy bądź stosującym taką przemoc, uzależnionym. Praca tam pozwoliła mi także poznać specyfikę pomocy interdyscyplinarnej, obejmującą kontakt z ośrodkami pomocy społecznej, świetlicami socjoterapeutycznymi, szkołami, ośrodkami zdrowia i organami ścigania. Bazowanie na podejściu interdyscyplinarnym jest ważnym aspektem mojej aktualnej aktywności zawodowej.
Opinie
Miałam za sobą już kilku psychoterapeutów kiedy trafiłam na Panią Marię. To było w końcu to. Dostałam od Pani Mari wsparcie jakiego potrzebowałam. Narzędzia których się nauczyłam pozwalają mi codziennie pokonywać trudności wcześniej nie do przeskoczenia. Radzić sobie z myślami które wcześniej uprzykrzały mi życie. Dziękuje jeszcze raz.
Bardzo sympatyczna i ciepła osoba, co według mnie jest bardzo istotne przy pracy psychologa, pomaga otworzyć się rozmówcy.
Serdecznie polecam Panią Marię.
Pisząc tę opinię po 6 miesiącach od zakończenia terapii, mogę powiedzieć, że uzyskałam profesjonalną pomoc. Praca z Panią psycholog dawała efekty nie tylko w trakcie trwania terapii (1 rok), ale też daje efekty po jej zakończeniu (przeszła pozytywną próbę w tak trudnym czasie, jak czas epidemii).
Pani Maria jest serdeczną, ciepłą, umiejącą słuchać osobą, która jest bardzo zaangażowana w pomoc swoim pacjentom.
Bardzo polecam, szczególnie osobom, które mają wątpliwości, czy sięgnąć po pomoc psychologa.
Warto!
Do Pani Marii chodzę już dłuższy czas. Przed Panią Marią chodziłam do kilku lekarzy, jednak nie było to nic trafionego. Nie mam zamiaru zmieniać, wiele rzeczy w moim życiu się poprawiło. Z dumą czytam takie słowa jak "w życiu wygrywa tylko ten, kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość". Pani Maria pomogła mi kiedy miałam bardzo ciężko. Dziękuje
Zdecydowanie polecam. Mieliśmy spory problem z nocnikowaniem. Dzięki poradom pani Marii wróciliśmy na dobre tory i nasz syn odniósł sukces.